× وبلاگ نمونه کار ها شرکت های همکار ویدیو ها درباره من

Html,Css پایه و اساس طراحی وب سایت

علی امیری | ۶ بهمن


با پیشرفت دنیای اینترنت و فضای مجازی و با توجه به شیوع کرونا ، کسب و کار ها به سمت آنلاین شدن رفتن. این موضاعات باعث شد که کسب و کار طراحی وب سایت به شدت داغ شد به طوری که از هر 9 نفر 8 نفر کار طراحی وب انجام میدن. برای اینکه بتونید توی این بازار هچل هفت به  درآمد برسید ، باید از اونا متخصص تر باشید . هدف من از این سری مقالات  آینده اینکه شما  با این مسیر آشنا بشین و برین به سمت متخصص شدن نه مثل این افراد که  با یاد گیری کمکی از طراحی وب سایت ادعای خدایی میکنند . پس با من همراه باشید . داخل پیج من نقشه راه مناسبی برای طراح وب شدن منتظر شذه که میتونی با کلیک روی اینجا بری و ببینیش و لذت ببری . 

 

back-end , front-end : 

بک اند و فرانت اند دو بخش تشکیل دهنده ی سایت هستند که هر کدام زبان ها و فریم ورک های مخصوص به خودشونو دارن . برای تعریف بخش فرانت اند میتونیم به صورتت خیلی ساده بگیم که بخشی از سایت که مخاطب میبینه مثل منو ، عکس ، فیلم و ، متن و ......  که میشه  بخش فرانت اند.

به بخش فرانت اند ، کلاینت ساید ( clinet side ) هم میگن . این بخش با زبان های html , css , js نوشته میشه و از کتابخانه  هایی مثل : bootstarp ,jquey,angular ,..... استفاده میشه . 

برای بخش بکند هم میشه گفت بخشی از سایت که مخاطب نمی بینه مثل ارتباط با دیتابیس و یا خواندن اطلاعات از دیتابیس . این نکته رو اضافه کنم که همه سایت ها بخش فرانت اند رو دارند یعنی جز الزامات طراحی سایت هستش ولی بک اند میتونه روی سایت پیاده نشه . بک اند می تونه مدریت سایت رو تا چند برابر راحت تر کنه .

html : 

برگردیم سر موضوع اصلی این مقاله ، معرفی Html . html از سر کلمات Hyper Text Markup Language  تشکیل شده . html ابر زبان نشانه گذاری متن است (اوه چه اسم شاخی ) خیلی از اسمش نترسین . این زبان به ما اجازه میده تا بخش هایی از سایت رو بسازیم مثل عکس ها ، متن ها و ..... . این زبان جز پیش نیاز های ورود به دنیای وب است که باید به اون مسلط باشین . 

Css : 

css از سر کلمات Cascading style sheets تشکیل شده . این زبان به کد های html ما استایل میدهد . برای مثال شما با html یه عکسی رو روی سایت  خودتون قرار میدین بعد با css میتونید به اون سایه و ابعاد بدین . این وظیفه اصلی css است که جز پیش نیاز های اصلی طراحی وب سایت به حساب میاد و باید به اون مسلط باشین . 

'

بیشتر از این درباره این دو زبان توضیح نمیدم چون به کارتون نمیاد مستقیم بریم به سراغ آموزش از طریق لینک زیر می تونید کتاب اموزش طراحی وب مقدماتی رو دانلود کنید و اموزش خودتونو شروع کنید . 

دانلود کتاب اموزش html , css 

برای دوستانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند کتاب زیر رو پیشنهاد میکنم : 

دانلود کتاب 

دمتون گرم که وقت خودتونو در اختیار من گذاشتین .

 

 


بخش نظراتنظری نیست . اولی رو تو ثبت کن :)

راه های ارتباطی :

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به Ali amiry | علی امیری است - 1400-2021